معجزات و خواص عرق انیسون

تاریخ مقاله: 1396/11/28

معجزات و خواص عرق انیسون

1- انیسون را در دهان بجوید، طعم نامطبوع بعضی از ادویه‏ ها را زائل می ‏کند، سردردهای سرد را تسکین می ‏دهد، گرفتگی مجاری تنفس را باز می‏ کند.

2- انیسون را بجوید و بخورید، درد سینه و سرفه را تسکین می ‏دهد، تنگی‏ نفس را برطرف می ‏سازد، برای تقویت دهانه معده مفید می‏ باشد.

3- مادران شیرده اگر انیسون بجوند و بخورند هم شیرشان زیاد می‏ شود و هم از طریق اثری که در شیر می ‏گذارد دل‏ درد و دل‏ پیچه کودک را برطرف می ‏سازد.

4- انیسون را نرم بکوبید و با گل قند مخلوط نموده و بخورید. ضعف قوای دماغی را برطرف می‏ سازد، برای درمان مالیخولیا مؤثر است.

5- انیسون را با تخم کرفس و شکر نرم بکوبید و هر روز بخورید. بواسیر بادی را درمان می ‏کند.

6- چهل روز صبح ناشتا انیسون را با انجیر بخورید، بدن را چاق می ‏کند.

7- آب دم‏کرده انیسون را بنوشید. تونیک و محرک و بادشکن است، برای تسکین دل‏ درد، دل‏ پیچه و دردهایی که منشأ عصبی دارد و موجب انقباض عضلات معده و روده می ‏شود مفید است، هضم‏ کننده و خلط آور است، نفخ و قولنج را برطرف می‏ سازد، ترشح عرق و ادرار را زیاد می‏ کند، خون را تصفیه می‏ کند و جریان خون و قاعدگی های سخت را مرتب می‏ سازد، رنگ پوست بدن و رخساره را روشن می ‏کند، تشنج، کابوس، طپش قلب و آنژین دوپواترین کاذب را درمان می‏ کند.

8- انیسون را با ریشه شیرین‏بیان دم کنید و آب صاف‏ کرده آن را بنوشید. برای باز کردن گرفتگی ‏های کبد، طحال، کلیه، مثانه، رحم، رفع استسقاء، خورد کردن سنگ مثانه و تقویت نیروی جنسی مفید است.

9- گرد کوبیده انیسون را با مسواک به دندانها بمالید برای جلای دندان و رفع بدبویی دهان نافع است.

10- بخور انیسون مسّکن سردردهای سردمزاجان است.

11- انیسون را در سرکه بخیسانید، بعد خشک کنید سپس بو بدهید و روزی چندین بار ببویید.

زکامهای افراد سردمزاج را بهبود می ‏بخشد.

12- انیسون را مثل غبار نرم بسایید و با روغن گل سرخ مخلوط کرده و بصورت قطره در گوش بچکانید. برای تسکین درد گوش، درمان کری و رفع سنگینی شنوایی که از ضربه ایجاد شده باشد مفید است.

 

گلاب ناب کاشان وبهترین عرقیات حقیقت دادجو به عنوان سوغات شهرکاشان به صورت عمده وجزئی با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب دربسته بندیهای مناسب قابل عرضه به سراسرکشورمیباشد

دفتر فروش گلاب و عرقیات گیاهی حقیقت دادجو  6-02177973005

ایمیل: info@haghighatdadjoo.com

تلفن: 77973005 -021