عرق برگ گردو و خواص دارویی آن در طب سنتی

تاریخ مقاله: 1396/12/6

عرق برگ گردو و خواص دارویی آن در طب سنتی

در طب سنتی عرق برگ گردو برای معالجه ورم مفاصل، آنژین و شستشوی زخم ها به کار می رود.در تحقیقات اخیر نیز اثرات ضد میکروبی آن علیه باکتری ها گزارش شده است. همچنین برگ گردو غنی از ترکیبات آنتی اکسیدان است که می تواند رشد سلول های سرطانی را مهار کند.

میزان چربی های بد خون نظیر تری گلیسرید، کلسترول تام و LDL را کاهش و در عین حال چربی مفید خون یعنی HDL را افزایش می دهد. برخی اثرات مفید برگ گردو بر دیابت با اثرات ایجاد شده توسط گلیبن کلامید برابری می کند.

همچنین خوردن دم کرده ی ۱۵ تا ۲۰ گرم برگ گردو در یک لیتر آب جوش برای کاهش قند خون در بیماران مبتلا به بیماری قند اثر محسوس دارد و برای مریض های مبتلا به ورم مفاصل نیز مفید است و در کلیه ی موارد یاد شده مصرف دم کرده ی برگ نافع است.

جوشانده ی ۵۰ در هزار برگ گردو در استعمال خارجی برای التیام زخم ها و شست و شوی آن ها و بیماری های پوستی و اگزما و قارچ و به صورت غرغره در ورم لوزتین و معالجه ی آنژین بسیار مفید است، اگر برگ گردو را روی پستان بگذارند ترشح شیر را بند می آورد، جوشانده ی سرد قسمت های سبز میوه ی گردو رنگ قهوه ای می دهد.
موارد منع مصرف عرق برگ گردو

    در دوران بارداری با احتیاط مصرف شود.
    در مورد تداخلات دارویی برگ گردو مستندات علمی کافی وجود ندارد.
    انتظار می رود که مصرف همزمان این گیاه با سایر داروهای ضد دیابت مانند انسولین و گلیبن کلامید قند خون را بیش از اندازه کاهش دهد.

گلاب ناب کاشان وبهترین عرقیات حقیقت دادجو به عنوان سوغات شهرکاشان به صورت عمده وجزئی با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب دربسته بندیهای مناسب قابل عرضه به سراسرکشورمیباشد

دفتر فروش گلاب و عرقیات گیاهی حقیقت دادجو  6-02177973005

 

ایمیل: info@haghighatdadjoo.com

تلفن: 77973005 -021