روش خانگی تهیه عرق و شربت بهارنارنج

تاریخ مقاله: 1396/9/28

روش خانگی تهیه عرق و شربت بهارنارنج

بیشترین تاثیر بهارنارنج بر سیستم عصبی است و در تمام کتاب ها از خواص خواب آوری و آرام بخشی آن یاد شده است. بهارنارنج صفرابر و نشاط آور، ضد تشنج، برطرف کردن اندوه، تقویت کننده قلب و دستگاه گوارش هم هست. بهارنارنج در درمان سردردهای عصبی بویژه سردرد هایی با منشأ میگرنی، تاثیر فراوانی دارد. مخلوط بهارنارنج با آب کرفس برای دفع سنگ کلیه و مثانه بسیار مفید است و آشامیدن آن در صبح ناشتا برای قطع اسهال توصیه می شود.

عرق  بهار نارنج در خانه:
بهار نارنج را در قابلمه ریخته وتا نصف آنرا آب می ریزیم. سپس چیزی مثل سنگ یا آجر را درون قابلمه قرارداده و کاسه ای را روی سنگ قرارمی دهیم. بعد در قابلمه را برعکس گذاشته و روی آن آب می ریزیم. شعله گاز را روشن کرده و حرارت را کم می کنیم. به مرور با تمام شدن آب، به آن آب اضافه می کنیم. کم کم عرق بهار در کاسه جمع می شود که آن را در ظرف دیگری خالی کرده و دوباره درون قابلمه قرار می دهیم. برای خوش عطر شدن آن میتوان دو یا سه عدد برگ نارنج تازه را به همراه بهار نارنج در قابلمه انداخت.

شربت بهار نارنج:
یک لیتر آب نارنج را بجوشانید تا به نصف کاهش یابد، بعد کف زرد روی آن را بردارید و با دو کیلو شکر بجوشانید تا قوام آید.
_شربت نارنج و پرتغال دارویی کامل و مفید برای ((ترومبوز)) می باشد ( این بیماری خیلی خطرناک این طور پیدا می شود که لخته ای از خون در شریان یا ورید افتاده و مجرای آن را مسدود می کند. بیشتر کسانی به این بیماری مبتلا می شوند که خونشان غلیظ بوده و مقدار هموگلوبین آن هم افزایش یافته است).
_عرق بهار نارنج اشتها آوری قوی است.کسانی که اشتهای خوبی برای خوردن غذا ندارند، می توانند از عرق بهارنارنج به عنوان اشتهاآور استفاده کنند.عرق یونجه خاصیت چاق کنندگی و عرق بهارنارنج خاصیت تحریک گرسنگی و اشتها دارند وبرای کسانی که میخواهند چاق شوند مفید است.
_مصرف عرق بهار نارنج تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می ‌‌برد و افرادی که مشکل اختلال خواب دارند، می ‌توانند پیش از خواب، مقداری عرق  بهار نارنج با چای مصرف کنند.

گلاب وعرقیات حقیقت دادجو به عنوان سوغات شهرکاشان به صورت عمده وجزئی با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب دربسته بندیهای مناسب قابل عرضه به سراسرکشورمیباشد

گلاب و عرقیات گیاهی حقیقت دادجو  6-02177973005

ایمیل: info@haghighatdadjoo.com

تلفن: 77973005 -021