موارد استفاده از میوه نسترن

تاریخ مقاله: 1396/11/20

موارد استفاده از میوه نسترن

ميوه نسترن معمولاً به صورت چاي گياهي مصرف مي شود.

مواد فعال موجود در نسترن، داراي خواص قابضي، ضدافسردگي، ضد تشنجي و ضدالتهابي هستند؛ نسترن تقويت کننده هم است.
خواص ضد التهابي ميوه نسترن، به درمان طبيعي بيماران مبتلا به ورم مفاصل کمک مي کند.
نسترن سرشار از بيوفلاونوئيدها است؛ بيوفلاونوئيدها براي جذب ويتامين C لازم هستند و اين دو بايد با هم دريافت شوند. بدن انسان قادر به توليد بيوفلاونوئيدها نيست پس بايد از طريق رژيم غذايي تأمين شوند. بيوفلاونوئيدها فوايد بسياري دارند که جلوگيري از بيماري هاي قلبي و سرطان از آن جمله هستند.
اگر به عفونت هاي مجاري ادراري مبتلا هستيد، چاي ميوه نسترن راه بسيار مناسبي براي دفع عفونت هاي بازگشتي است. چاي ميوه نسترن يکي از راه هاي درمان و پيشگيري از سرماخوردگي مي باشد.
ميوه نسترن براي درمان بيماري هاي مربوط به فشار هم چون زخم معده و فشار خون بالا مناسب است. از آن براي درمان ناراحتي هاي مربوط به رحم نيز استفاده مي شود.
کپسول هاي ميوه نسترن براي بهبود زخم و سوختگي کاربرد دارند. آنها براي درمان آلرژي، مشکلات پوستي، درد، سرفه، سرماخوردگي،‌ آنفلوآنزا و اضطراب نيز مفيد هستند. از کرم ها و ژل هاي حاوي اين ميوه نيز براي درمان مشکلات پوستي و آلرژي استفاده مي شود.

از ميوه نسترن در آشپزي نيز استفاده مي شود و از ميوه خشک شده يا خردشده آن به عنوان چاشني در بسياري از سوپ ها استفاده مي شود.
روغن ميوه نسترن از هسته آن گرفته مي شود. روغن خالص ميوه نسترن حاوي ترتينوئين طبيعي است؛ ترتينوئين نوعي از ويتامين A است که پيري پوست را به تأخير مي اندازد. ترتينوئين به باززايي سلول ها کمک مي کند و توليد کلاژن و الاستين را افزايش مي دهد و موجب نرمي پوست و سفت شدن آن مي شود.
از روغن آن مي توان براي تقويت ناخن هاي ضعيف شده نيز استفاده کرد. اين روغن به کاهش جاي زخم و خطوط ناشي از بيماري هاي پوستي پسوريازيس و اگزما، جاي سوختگي، لک هاي قهوه اي روي پوست (ناشي از تجمع بيش از حد رنگدانه هاي پوستي)، آماس پوست، آفتاب سوختگي و چين و چروک نيز کمک مي کند. از اين روغن ها در آروماتراپي (ماساژ پوست) و آشپزي نيز استفاده مي شود.
سلامت نیوز: فوايد درماني گياه نسترن

برخي از فوايد ميوه نسترن

درمان اسهال
تسکين دل دردهاي قاعدگي
تسکين سرفه، سرماخوردگي و آنفلوآنزا
درمان و پيشگيري از مشکلات کليه
درمان و پيشگيري از مشکلات مجاري ادراري
پيشگيري از بيماري هاي قلبي
بهبود زخم و درمان سوختگي
درمان مشکلات پوستي و آلرژي ها
منبع عالي از ويتامين C
منبع غني از ويتامين هاي A، D و E
منبع غني از فلاونوئيدها (انواعي از آنتي اکسيدان ها)
تسکين سردرد و سرگيجه

 

گلاب ناب کاشان وبهترین عرقیات حقیقت دادجو به عنوان سوغات شهرکاشان به صورت عمده وجزئی با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب دربسته بندیهای مناسب قابل عرضه به سراسرکشورمیباشد

دفتر فروش گلاب و عرقیات گیاهی حقیقت دادجو  6-02177973005

ایمیل: info@haghighatdadjoo.com

تلفن: 77973005 -021