معجزات عرق نعنافلفلی

تاریخ مقاله: 1396/11/1

معجزات عرق نعنافلفلی

۱. درد عضلات را تسکین می‌دهد

روغن معطر گیاه نعناع فلفلی یک مسکن طبیعی و شل‌کننده بسیار موثر عضلات است. این گیاه به ویژه در تسکین درد کمر، درد عضلات و دور کردن سردردهای تنشی مفید است. یک مطالعه نشان می‌دهد که استفاده از روغن نعناع به صورت موضعی سبب تسکین درد مرتبط با فیبرومیالژیا و سندرم درد میوفاسیال می‌شود. این مطالعه همچنین نشان داد که روغن نعناع فلفلی، اکالیپتوس، منتول، کپسایسین و دیگر فرآورده‌های گیاهی نیز می‌توانند برای تسکین درد مفید باشد.
۲: از سینوس‌ها مراقبت می‌کند

استنشاق روغن نعناع فلفلی اغلب می‌تواند بلافاصله سینوس‌های شما را باز کند و به تسکین خارش گلو کمک کند. نعناع فلفلی به عنوان یک خلط‌آور عمل می‌کند و می‌تواند به بهبود سرماخوردگی، سرفه، سینوزیت، آسم و برونشیت کمک کند.
۳. درمانی برای مشکلات مفصل‌ها است

زمانی که مفصل‌های شما دردناک می‌شوند، استفاده از کمی روغن نعناع خالص درترکیب با روغن اسطوخودوس می‌تواند عضلات را در حالی که خودتان گرم و خشک هستید، مانند حمام یخ، سرد کند.
۴: ولع خوردن را کاهش می‌دهد

استشاق عرق نعناع فلفلی می‌تواند جلوی خوردن هله هوله و تنقلات را بگیرد و کمک‌تان کند که سریع‌تر احساس سیری کنید. اگر نمی‌خوانید هنگام خوردن شام دستگاه بخور به همراه‌ داشته باشید، استفاده از چند قطره روغن نعناع فلفلی را روی شقیقه‌ها یا قفسه‌ی سینه‌تان امتحان کنید یا چند بار بوی آن را از بطری‌اش به طور عمیق استنشاق کنید.
۵. یک انرژی‌دهنده‌ی طبیعی است

به عنوان یک جایگزین غیر سمی برای نوشابه‌های انرژی‌زای خطرناک، چند بار عطر نعناع فلفلی را استنشاق کنید. این کار شما را در سفرهای جاده‌ای طولانی، در مدرسه یا هر زمان دیگری که لازم است بیش از همیشه کار و فعالیت کنید، کمک می‌کند. برای کسانی که مبتلا به سندرم خستگی مزمن هستند روغن نعناع فلفلی می‌توان تمرکز و دقت را بهبود بخشد.
۶: کیفیت شامپوی‌تان را بهبود می‌دهد

۲ تا ۳ قطره از عرق نعناع فلفلی‌تان را به نرم‌کننده و شامپویی که هر روز صبح استفاده می‌کنید، اضافه کنید تا پوست سرتان تحریک شود، توانایی ذهن‌تان افزایش بیابد، و خواب از سرتان بپرد! از آنجا که نعناع فلفلی یک ضدعفونی‌کننده‌ی بسیار قوی است می‌تواند به از بین بردن شوره‌ی سر و شپش کمک کند.
۷: آلرژی‌تان را بهبود می‌دهد

روغن نعناع فلفلی در شل کردن عضلات حفره‌ی بینی بسیار موثر است و می‌تواند به پاک کردن آنها از آلودگی‌ها و گرده‌ها در طول فصل‌های آلرژی‌زا کمک کند. انتشار عطر نعناع فلفلی همراه با روغن میخک و روغن اوکالیپتوس نیز می‌تواند علائم آلرژی را کاهش دهد.
۸. تا حدی اختلال کم‌توجهی را بهبود می‌دهد

کمی روغن نعناع فلفلی روی پیراهن فرزند‌تان قبل از زمان مطالعه اسپری کنید یا می‌توانید یک قطره از این روغن را روی زبان او و یا زیر بینی‌اش قرار دهید تا هوشیاری و تمرکزش بهبود بیابد.

مطلب مرتبط: ۱۰ فایده کاهو برای سلامتی و طرز تهیه خوراکی هایی با آن
۹: ضد خارش است

خواه یک جوش یا اگزمای پوستی داشته باشید و خواه پوست‌تان در اثر تماس با پیچک سمی امریکایی دچار التهاب شده باشد، استفاده از کمی روغن نعناع فلفلی مخلوط با روغن اسطوخودوس می‌تواند هر گونه خارشی را تسکین دهد.
۱۰: تب را کاهش می‌دهد

از آن‌جایی که روغن نعناع فلفلی دارای اثرات خنک‌کننده است، یک درمان طبیعی بسیار عالی برای پایین آوردن تب به ویژه در کودکان است. نگران نباشید، به جای استفاده از آسپرین یا داروهای دیگر، روغن نعناع را با روغن نارگیل مخلوط کنید و آن را روی گردن کودک و در پایین پایش بمالید تا تبش پایین بیاید.
۱۱. یک داروی طبیعی برای دفع حشرات است

کنه تنها حشره‌ای نیست که از روغن نعناع فلفلی نفرت دارد. در واقع، مورچه‌ها، عنکبوت، سوسک، پشه، موش، و حتی شپش هم در اثر عطر نعناع فلفلی دفع خواهند شد.
۱۲. مزایایی برای سلامتی پوست دارد

نعناع فلفلی اثرات آرام‌بخش روی التهاب پوست دارد. شما می‌توانید روغن نعناع فلفلی را به بوم لب و لوسیون بدن‌تان اضافه کنید تا یک حس خنک‌کنندگی مطلوب را تجربه کنید. مخلوط روغن معطر نعناع فلفلی و اسطوخودوس می‌تواند اگزما و پسوریازیس را بهبود بخشد در صورتی که به صورت موضعی مورد استفاده قرار بگیرد.
۱۳: آکنه را درمان می‌کند

مطابق به مطالعات پزشکی یکی از بهترین کاربردهای روغن نعناع فلفلی به لطف خواص ضد‌میکروبی‌اش درمان صورت است. بنابراین روغن نعناع فلفلی یک ماده‌ی بسیار عالی برای کمک به درمان آکنه به طور طبیعی است.
۱۴. سردرد را درمان می‌کند

روغن نعناع فلفلی توانایی بهبود گردش خون، درمان روده و آرام کردن عضلات منقبض شده را دارد. همه‌ی این اختلالات می‌توانند سردرد تنشی یا میگرن ایجاد کنند، به همین دلیل روغن نعناع فلفلی یک درمان طبیعی بسیار عالی برای سردرد است. مطالعه‌ای که توسط محققان در کلینیک عصب‌شناسی در دانشگاه کیل آلمان صورت گرفت، نشان داد که ترکیبی از روغن‌ها، که حاوی روغن نعناع فلفلی نیز باشد “اثر ضد درد قابل‌توجهی همراه با کاهش حساسیت نسبت به سردرد‌ها دارند.” روغن‌ها برای تسکین درد روی پیشانی و شقیقه‌ها مالیده شدند.
۱۵: رشد مو را تحریک می‌کند

روغن نعناع فلفلی در بسیاری از محصولات با کیفیت مراقبت از مو استفاده می‌شود زیرا به طور طبیعی می‌تواند موهای آسیب‌دیده را تغذیه کند و آنها را ضخیم کند. خیلی راحت کمی روغن نعناع فلفلی به شامپوی فعلی‌تان اضافه کنید.
۱۶. آفتاب سوختگی را درمان می‌کند

روغن نعناع فلفلی می‌تواند پوست سوخته را آبرسانی کند و درد آفتاب سوختگی را تسکین بدهد. شما می‌توانید روغن نعناع فلفلی را با کمی روغن نارگیل مخلوط کنید و آن را به طور مستقیم در منطقه‌ی آسیب‌دیده استعمال کنید.
۱۷. IBS (سندروم روده‌ی تحریک‌پذیر) را درمان می‌کند

ثابت شده‌است که اگر روغن نعناع فلفلی به صورت داخلی به شکل کپسول مصرف شود در درمان طبیعی سندرم روده‌ی تحریک‌پذیر موثر است. یک مطالعه ۵۰٪ کاهش در علائم IBS را در ۷۵ درصد از بیمارانی که از آن استفاده کرده بودند، گزارش داد.
۱۸. نفخ و سوء هاضمه را بهبود می‌دهد

روغن نعناع فلفلی به عنوان یک جایگزین طبیعی برای داروهایی مانند بوسکوپان (Buscopan) برای کاهش اسپاسم روده‌ی بزرگ عمل می‌کند. این روغن معطر به وسیله‌ی شل کردن عضلات روده‌تان تاثیر خود را می‌گذارد، و به این ترتیب می‌تواند نفخ و گاز معده را کاهش دهد. چای نعناع فلفلی را قبل از غذا امتحان کنید یا می‌توانید ۱ قطره روغن نعناع فلفلی را قبل از غذا به آب‌تان اضافه کنید.
۱۹. نفس‌تان را تازه می‌کند و کرم‌خوردگی دندان را کاهش می‌دهد

روغن نعناع فلفلی به مدت بیش از ۱۰۰۰ سال برای تازه کردن نفس به طور طبیعی استفاده شده‌است. با توجه به مطالعات، روغن نعناع فلفلی بهتر از دهان شویه‌ی شیمیایی کلرهگزیدین در کاهش کرم‌خوردگی دندان‌ها عمل می‌کند. شما می‌توانید خمیر دندان و مایع شستشوی دهان خانگی درست کنید، یا یک قطره از این روغن را زیر زبان‌تان بگذارید و به دنبال آن یک لیوان آب بنوشید، این کار بوی بد دهان را از بین می‌برد.

۲۰: تهوع را کاهش می‌دهد

یک مطالعه پزشکی پی برد که استفاده از روغن نعناع فلفلی تهوع ناشی از شیمی‌درمانی را بهتر از درمان‌های معمول پزشکی کاهش می‌دهد. خیلی ساده با اضافه کردن یک قطره روغن نعناع فلفلی به آب، یا مالش ۱تا ۲ قطره از این روغن در پشت گوش‌تان، یا حتی پخش کردن بوی آن در فضا می‌توانید به کاهش حالت تهوع کمک کنید.
۲۱. مزایایی برای دستگاه تنفسی دارد

روغن معطر نعناع فلفلی توانایی باز کردن مجراهای تنفسی را دارد و به عنوان یک ضد احتقان عمل می‌کند. آن را با روغن معطر نارگیل و اوکالیپتوس مخلوط کنید و ترکیب حاصل را روی قفسه‌ی سینه، گلو و پشت‌تان مالش بدهید تا علائم آسم و برونشیت در شما کاهش بیابد.

۲۲: قولنج نوزادان را درمان می‌کند

تحقیقات پزشکی که روی روغن نعناع فلفلی انجام شده‌اند، نشان داده‌اند که این روغن به اندازه‌ی داروی Simethione برای درمان کولیک شیرخوارگی (قولنج نوزادی) موثر است، بدون این‌که عوارض جانبی مرتبط با داروها تجویز شده را داشته باشد. روغن نعناع فلفلی یک بخش ضروری از درمان‌های طبیعی برای کولیک است.
۲۳. درد دندان درآوردن را در نوزادان کاهش می‌دهد

روغن نعناع فلفلی یک درمان طبیعی عالی برای از بین بردن درد همراه با دندان درآوردن در نوزادان است. خیلی ساده روغن نعناع را با روغن نارگیل به نسبت ۱ به ۱ ترکیب کنید و آن را روی لثه‌های نوزاد مالش دهید.
۲۴. هورمون‌ها را متعادل می‌کند و علائم PCOS (سندرم تخمدان پلی‌کیستیک) را تسکین می‌دهد

روغن نعناع فلفلی می‌تواند هورمون را متعادل کند و درمانی برای سندرم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) باشد.

۲۵: سرطان را درمان می‌کند

تحقیقات بالینی روی سرطان نشان می‌دهند که نعناع حاوی ترکیب منتول است، که مانع از رشد سرطان پروستات می‌شود. همچنین، مطالعات نشان می‌دهند نعناع فلفلی از بدن در برابر آسیب DNA ناشی از اشعه و مرگ سلولی محافظت می‌کند.

 

گلاب وعرقیات حقیقت دادجو به عنوان سوغات شهرکاشان به صورت عمده وجزئی با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب دربسته بندیهای مناسب قابل عرضه به سراسرکشورمیباشد

گلاب و عرقیات گیاهی حقیقت دادجو  6-02177973005

ایمیل: info@haghighatdadjoo.com

تلفن: 77973005 -021