تهیه چای بابونه و خواص آن

تاریخ مقاله: 1396/12/4

تهیه چای بابونه و خواص آن

برای تهیه چای بابونه، یک قاشق غذاخوری گل بابونه و دو لیوان آب گرم با مقداری نبات را در قوری چینی یا شیشه‌ای بریزید و اجازه دهید، به مدت 10 دقیقه دم بکشد. برخی خواص دارویی این دمنوش ارزشمند گیاهی عبارتند از:

    مصرف چای بابونه، سردردهای ناشی از اضطراب و استرس را از بین برده، سردردهای میگرنی، حساسیت به نور، تاری دید وحالت تهوع را کاهش می‌دهد.
    یکی از خواص چای بابونه، خاصیت آرام بخشی و خواب آوری است. به این منظور توصیه می شود قبل از خواب یک استکان از آن مصرف شود .
    ورم و التهابات پوستی با مصرف چای بابونه کاهش می‌یابد. به طور کلی یکی از خواص بابونه برای پوست، مقابله با باکتری‌ها، عفونت و تورم روی پوست بوده در درمان بیماری‌های پوستی مانند آبله مرغان و اگزما بسیار موثر است.
    از دیگر خواص چای بابونه، کاهش مشکلات معده مانند سوء هاضمه و گاز معده بوده، خواص ضد باکتری و ضد التهاب بابونه به هضم غذا کمک می‌کند.
    مصرف چای بابونه، باعث زودتر خوب شدن زخمها شده، در درمان و التیام زخمها بسیار مفید است.
    از دیگر کاربردهای چای بابونه، برطرف کردن سیاهی اطراف چشم بوده که از کمپرس دم کرده‎ گل بابونه استفاده می‌شود. بخور بابونه و درست کردن حمام بخار با چای بابونه نیز برای سلامتی و درخشندگی پوست مفیده بوده، پوست را پاکسازی و تغذیه می‌کند.
    استفاده از چای بابونه برای کاهش قند خون مفید بوده، نوشیدن چند فنجان از این چای، بطور روزانه به افراد دیابتی توصیه می‌شود.
    یکی از خواص بابونه خاصیت ضد التهاب طبیعی است، از همین رو برای التیام سوختگی‌ها بسیارموثر بوده، در درمان هموروئیدها، خارش آبله مرغان، گزش حشرات و رفع پف چشمان بسیار مفید است.
    گیاه بابونه، آنتی اکسیدان فوق العاده قوی بوده، افزایش قدرت ایمنی بدن از دیگر خواص چای بابونه می‌باشد.

 

گلاب ناب کاشان وبهترین عرقیات حقیقت دادجو به عنوان سوغات شهرکاشان به صورت عمده وجزئی با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب دربسته بندیهای مناسب قابل عرضه به سراسرکشورمیباشد

دفتر فروش گلاب و عرقیات گیاهی حقیقت دادجو  6-02177973005

ایمیل: info@haghighatdadjoo.com

تلفن: 77973005 -021