ترکیب عرق بیدمشک و عرق بهارنارنج

تاریخ مقاله: 1396/10/29

ترکیب عرق بیدمشک و عرق بهارنارنج


با مصرف عرق بهار نارنج و بیدمشک آرام شوید

عرقیات آرامبخش عرقیات یکی از پرمصرف‌ترین شکل‌های استفاده از گیاهان هستند که می‌توانند تا حدود زیادی عوارض ناشی از بیماری‌های مختلف را تقلیل یا بهبود بخشند. این عرقیات اگرچه در مقایسه با داروهای شیمیایی اثرات آرام‌تر و کندتری دارند، ولی بیش از این داروها قابل اعتمادند و بیماری‌ را از درون تحت تاثیر قرار می‌دهند. البته باید دانست که همه بیماری‌ها به وسیله گیاهان درمان نمی‌شوند و باید تحت نظر پزشک از داروهای شیمیایی استفاده کرد.

عرقیات آرامبخش

عرقیات یکی از پرمصرف‌ترین شکل‌های استفاده از گیاهان هستند که می‌توانند تا حدود زیادی عوارض ناشی از بیماری‌های مختلف را تقلیل یا بهبود بخشند. این عرقیات اگرچه در مقایسه با داروهای شیمیایی اثرات آرام‌تر و کندتری دارند، ولی بیش از این داروها قابل اعتمادند و بیماری‌ را از درون تحت تاثیر قرار می‌دهند. البته باید دانست که همه بیماری‌ها به وسیله گیاهان درمان نمی‌شوند و باید تحت نظر پزشک از داروهای شیمیایی استفاده کرد.

عرقیات گیاهی به دلیل طبیعی بودن با هم تداخلی ایجاد نمی‌کنند، ولی برخی از آنها با داروهای شیمیایی تداخل اندکی نشان می‌دهند که باید مصرف همزمان آنها را با پزشک در میان گذاشت.

در واقع عرقیات نوع ضعیف شده اسانس‌ها هستند، چرا که در هنگام تهیه از آب بیشتری در آنها استفاده می‌شود تا برای مصارف خانگی و دارویی رقیق‌تر شوند. این عرقیات زمانی بیشترین اثر را دارند که به طور کامل در آب پراکنده شده و به اصطلاح دوآتشه و استاندارد شوند. هرچه مقدار آب به کار رفته در عرقیات بیشتر باشد ، محصول اثرگذاری ضعیف‌تری داشته که این خود نشان‌دهنده کیفیت پایین و تقلبی بودن آن است.

نظر به این که این روزها با گرم شدن تدریجی هوا احتمال دارد خستگی، تندخویی، ضعف اعصاب، آشفتگی و بی‌قراری بخصوص در افرادی که به مدت طولانی در خارج از منزل به سر می‌برند ایجاد شود، مصرف عرقیاتی چون بهارنارنج و بیدمشک را توصیه می‌کنیم.

خواص عرق بهارنارنج

در بهار درخت نارنج به گل می‌نشیند و گل‌هایی سفید با بویی بسیار معطر می‌دهد که به آن بهارنارنج می‌گویند. از این گل‌ها عرقی تهیه می‌شود که به عرق بهارنارنج معروف است. این عرق طبیعت گرم داشته و آرامبخش قوی بوده، تشویش، اضطراب و هیجانات عصبی را از بین می‌برد و مسکن سردردهای عصبی و میگرن است، تپش نامنظم قلب را بهبود می‌بخشد و درد سینه و قلب را آرام می‌کند. افرادی که اختلال خواب شبانه دارند می‌توانند قبل از خواب مقداری عرق بهارنارنج مصرف کنند. این عرق بی‌خوابی را رفع و اعصاب را تقویت کرده و اشتهاآوری قوی به شمار می‌رود. تحقیقات اخیر نشان داده است که مصرف این عرق برای کاهش اضطراب قبل از جراحی اثراتی همچون داروی دیازپام دارد و می‌تواند به حد مطلوبی از تشویش و اضطراب بکاهد. در ضمن این عرق ضدافسردگی بوده و می‌تواند علائم این بیماری روحی را تسکین دهد و نشاط‌آور باشد. همچنین این عرق نرم‌کننده پوست است و خاصیت ارتجاعی‌ دیواره رگ‌ها را حفظ و نفخ و اسپاسم (گرفتگی) عضلانی را درمان می‌کند. به افراد مبتلا به غش توصیه می‌شود همیشه یک شیشه از این عرق را در منزل داشته باشند تا به هنگام بروز ناراحتی کمی از آن میل کنند.

خواص عرق بیدمشک

عرق بیدمشک از سنبله‌های گیاهی از نژاد بید تهیه می‌شود. اسانس و عرق این گیاه فوق‌العاده معطر و خوشبوست و از آن علاوه بر خواص درمانی در انواع شربت و فالوده استفاده می‌شود. عرق بیدمشک، آرامبخش و خواب‌آور است و در درمان ناراحتی‌های عصبی، افسردگی، دردهای روماتیسمی و بی‌خوابی‌ها موثر است.

همچنین این عرق، مقوی قلب و ملین بوده، دستگاه‌ گوارش را تقویت می‌کند، اشتها و قوای جنسی را افزایش می‌دهد و تب‌بر خوبی محسوب می‌شود و می‌تواند نشاط‌آور و پایین آورنده موثر فشارخون باشد.

 

گلاب ناب و بهترین عرقیات حقیقت دادجو به عنوان سوغات شهرکاشان به صورت عمده وجزئی با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب دربسته بندیهای مناسب قابل عرضه به سراسرکشورمیباشد

دفتر فروش گلاب و عرقیات گیاهی حقیقت دادجو  6-02177973005

 

ایمیل: info@haghighatdadjoo.com

تلفن: 77973005 -021