طرز تهیه گلاب خانگی

تاریخ مقاله: 1397/3/11

طرز تهیه گلاب خانگی

گلاب يكي از نوشيدنيهاي پرمصرف در #طب_سنتی است و طبع ميانه تا حدودي رو به خنكي دارد.

مصرف گلاب براي اكثر افراد توصيه مي‌شود و عارضه خاصي ندارد.

طرز تهيه گلاب:

مقداري #گل_محمدي را در ظرف در بسته خاصي كه بهتر است سفالي باشد ريخته همراه مقادیری آب با شعله ملايم مي‌پزند. بخارات حاصل از جوشيدن را در ظرف دیگری خنک کرده (با روش ميعان)، جمع آوري مي‌كنند. ماده حاصله گلاب و اسانس مي‌باشد. در صورتي كه داخل گلابحاصل، مجددا گل ريخته و جوشانده شود،اصطلاحا #گلاب_دو_آتشه بدست مي‌آيد كه ماده موثره بيشتر و طعم و بوی تندتري دارد.

گلاب براي #معده و مخصوصا دهانه معده مفيد است، بنابراين مي‌تواند در رفع نفخ يا ريفلاكس موثر باشد.

گلاب نرم كننده و لينت دهنده مجاري هوايي و گلو و حلق است. بخصوص براي افرادي كه در شغلشان زياد از حنجره خود استفاده مي‌كنند نظير مداحان و خوانندگان، آموزگاران، قاریان و امثالهم مفيد است.

يكي از دلايلي كه در مراسم عزاداري و سوگواری اموات از گلاب استفاده مي‌كنند اين است كه مزاج افراد مصیبت دیده که معمولا دچار #استرس، بی خوابی و پر فعالیتی و لذا حرارت بالا شده اند را رو به خنکی و تعدیل برده؛ بوي آن براي #قلب و #مغز مفید، آرام بخش و تسکین دهنده است؛ طعم آن مورد پسند ذائقه و گوارا بوده، اشتها را که معمولا در هنگام بروز استرس و غم مختل می شود تحریک نموده؛ باعث تسكين حلق و حنجره وصدا نیز مي‌شود.

 

برای خرید گلاب خالص حقیقت دادجو کلیک کنید

 

گلاب وعرقیات حقیقت دادجو به عنوان سوغات شهرکاشان به صورت عمده وجزئی با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب دربسته بندیهای مناسب قابل عرضه به سراسرکشورمیباشد

گلاب و عرقیات گیاهی حقیقت دادجو  6-02177973005

ایمیل: info@haghighatdadjoo.com

تلفن: 77973005 -021